608 928 564
Po-Pá 7:30 - 15:00

Nákupní košík

Zvolte měnu: CZK


Úvod Magazín Jak vybrat správnou velikost podprsenky

Jak vybrat správnou velikost podprsenky

Potřebujete poradit s výběrem podprsenky? Napište nám

Vyberte si pohodlnou podprsenku, která vám bude pasovat. Připravili jsme pro vás návod, jak krok po kroku jednoduše změřit správné míry.

Návod na určení velikosti

1. Začněte změřením obvodu hrudníku pod prsy. Měřte nejlépe při výdechu, aby byl obvod podprsenky pevný. Metr by neměl být prověšený, ale měl by pevně obepínat hrudník.

2. Od naměřeného čísla odečtěte 2-3 cm a číslo poté zaokrouhlete na celé centimetry. Tím zjistíte obvod podprsenky. Pokud tedy naměříte 85 cm, potřebujete podprsenku s obvodem 80 cm.

3. Velikost košíčku měřte v mírně vyztužené podprsence, nikdy bez ní. Metrem v úrovni bradavek, kde jsou prsa největší, změřte obvod hrudníku. Ani zde nesmí být metr prověšený, košíček ale měřte při mírném nádechu.

4. V tabulce velikostí zjistíte svou velikost košíčku.

5. Až vám podprsenka přijde, zkontrolujte, zda vše sedí, jak má. Pokud jste se netrefila, můžete zboží do 30 dnů vrátit a objednat si jiné.

Měření obvodu hrudníku pod prsy Měření velikosti košíčku v úrovni bradavek

Jak vypadá správná podprsenka

V první řadě se zaměřte na obvod podprsenky. Ten by měl být pevný, aby váhu poprsí nenesla ramínka. Pod podprsenku by v místě na zádech mělo být možné dát maximálně 2 prsty. Tato zadní část podprsenky se zároveň nikdy nesmí sunout nahoru. Neměla byste mít pocit, že si musíte podprsenku neustále popotahovat či jinak upravovat. Kostice by měla přesně lemovat prso a dokonale ho tak objímat. Končit by měla na úrovni podpažní jamky. Myslete také na to, že podprsenka časem povolí a lehce se tak zvětší její obvod. Měla byste být tedy schopna ji už při prvním oblečení zapnout na první háčky. Pozornost věnujte i ramínkům, která by měla být dostatečně široká a neměla by se nepříjemně zařezávat. Správně zvolenou velikost samotného košíčku poznáte tak, že přesně kopíruje linii prsu, které z něj nesmí přetékat. Košíček by ale neměl ani odstávat.

Určení správné velikosti nepodceňte. Podprsenka má vliv nejen na vzhled poprsí, ale také na váš postoj. Špatně zvolený typ a velikost tak mohou zapříčinit i řadu zdravotních problémů. S výběrem vám proto rádi pomůžeme.


Nevíte, jakou podprsenku vybrat? Ozvěte se nám

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Vaše osobní údaje nejsou nikde zveřejňovány a splňují požadavky GDPR.

© 2021, SLK Trade s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů (GDPR) | Mapa stránek

eBRÁNA | B2C Brána |

Zobrazit mobilní verzi

Přeskočit na začátek stránky